Je li ovo najbizarniji razlog za otkaz? Tip je potpuno poludio kada je shvatio zbog čega ga se rješavaju
David Graham sada je lanac supermarketa koji ga je zapošljavao označio kao "licemjerne" i rekao da je samo bio "frustriran" gledajući kako sva hrana odlazi u otpad dok je radio noću.
Ovaj 28-godišnjak - iz Westbournea u blizini Bournemoutha - radio je u Parkstone's Waitroseu od 2017., ali se sve više ljutio gledajući kako se naizgled savršeno dobra hrana baca u kantu.
Objasnio je: “Tijekom vremena provedenog u trgovini bio sam obeshrabren razinom proizvedenog otpada od hrane koji nije ponuđen u dobrotvorne svrhe ili zaposlenicima, poznatim kao partneri, koji su vlasnici John Lewis Partnershipa. Moje prvo sjećanje na rad u trgovini bilo je kako sam u subotu navečer vidio četiri velike kokoši kako idu u kante."
Nevjerojatna situacija
Kaže da je politika trgovine, kada je tek započeo, bila da se neka hrana koja bi inače bila otišla u kante da u dobrotvorne svrhe ili zaposlenicima, s podjelom 70/30 posto.
Međutim, prošlog prosinca pravila su promijenjena i sva hrana koja ostane na policama nakon 21:00 sada ide u kantu. Sada je David optužio supermarket da 'neusklađuje svoje poruke' nakon što je objavljena publikacija o bacanju hrane.
Jednom prilikom, David je vidio zaposlenika u pekarnici kako trpa krafne u kantu za smeće:
“Budući da sam bio gladan i frustriran, odlučio sam da je jedini način da započnem razgovor da protestiram tako što ću nastaviti jesti krafne s otpadnom hranom. Očekivao sam da ću biti uhvaćen, očekivao sam da će započeti razgovor o tome kako vratiti povlasticu i smanjiti ostalo bacanje hrane i čak sam smatrao da bi to mogli shvatiti kao posljednje upozorenje."
Tijekom tri 'vrlo stresna tjedna' u kojima je Waitrose dvaput istraživao situaciju, na kraju je otpušten 'na temelju krađe'. David je rekao: “Razočaran sam postupcima trgovine Parkstone i siguran sam da će i njihovi kupci biti tužni kada čuju ovu priču. Na kraju su otpustili dugogodišnjeg zaposlenika zbog krafne s džemom. U idealnom slučaju, želio bih ovdje raditi još šest mjeseci, ali ovo bi mogao biti pravi blagoslov."
Imaju svoja pravila
Waitrose je rekao da ima 'jasna' pravila o zaposlenicima koji jedu zalihe i da je predan doniranju onoga što može u dobrotvorne svrhe.
Glasnogovornik trgovine je rekao:
"Naš je cilj da se jestiva hrana ne baca uzalud, a kada su proizvodi pri kraju svog roka trajanja, doniramo sve što možemo lokalnim dobrotvornim organizacijama, a preostala odgovarajuća hrana pravedno se dijeli između naših partnera."
Što se tiče Davida, on će svoju energiju sada usmjeriti na svoj elektronički i softverski start-up posao, nadajući se da će Waitrose 'izvući pouke iz ove tužne priče'.