Gotovo nepoznata morska neman može se kamuflirati da je ne uočite metar od sebe: Zastrašujuće je kako jede
Njihova sposobnost da se stopi s okolinom čini ih izuzetno učinkovitim predatorima. Nalaze se duž obala Sjeverne Australije, Nove Gvineje i Indonezije u Zapadnom Tihi oceanu.
Ovi morski psi tepisi mogu narasti do 1,2 metra duljine i praktički nestaju na dnu oceana zahvaljujući svojim širokim tijelima i tamno mrljastoj boji. Njihova koža ima režnjeve mesa poput koralja koji tvore resice oko glave i brade, što pomaže u njihovoj kamuflaži, piše LiveScience.
Majstori kamuflaže
Wobbegongi se najčešće odmaraju ispod grebena tijekom dana, koristeći mrenu, osjetni organ nalik na brkove u nosnicama, kako bi otkrili plijen. Noću postaju aktivniji, sjedajući na grebene i napadajući prolazni plijen. Njihova taktika uključuje i mahanje repa kako bi imitirali pokrete ribe i mamili žrtve.
Kada uhvate plijen, wobbegongi ga usisavaju svojim velikim ustima i zatim ga stišću snažnim čeljustima, koristeći oštre, igličaste zube. Impresivno je da mogu dislocirati čeljust kako bi progutali veći plijen, uključujući druge morske pse.
Znanstvenici u vječnom ledu pronašli 44 tisuće godina star drevni virus: Šokantno je u čemu se krio
Iako rijetko predstavljaju prijetnju ljudima, zabilježeni su napadi na ronioce koji su im se približili. Kamuflaža također pomaže u zaštiti od većih grabežljivaca u morskom okruženju.