Sve je okej, ali kako smo došli do izraza OK?

Jedna od najpopularnijih teorija o kojoj su svi pričali bila je kako izraz „ok“ potječe od „0 kills“, odnosno „nula ubijenih“ koji se navodno koristio u vremenu Prvog svjetskog rata. Također, postoje različite jezične fraze koje su mogle dovesti do rasprostranjene uporabe izraza „ok.“ Škoti koriste izraz „och aye“ koji znači „da, zaista,“ u grčkom se koristi „ola kala“ što znači kako je sve dobro, u finskom jeziku postoji izraz „oikea“ koji znači „točno, upravo tako.“
Ipak, zasad najtočnija teorija o podrijetlu izraza teorija je profesora, etimologa Allena Walkera Reada iz 1963. Naime, on je kroz svoje istraživanje zaključio i dokazao kako se „ok“ prvi puta pojavio u Boston Morning Postu 23. ožujka 1839. kao satira. Tada se u članku prvi put pojavio „ok“ kao kratica za humoristični način pisanja „oll korrect,“ odnosno „all correct.“ Tri dana nakon tog članka izraz se ponovo pojavio u jednom od članaka u istim novinama. Do kraja 1839. izraz se počeo pojavljivati i u novinama Boston Evening Transcript, New York Evening Tattler i Philadephia Gazzete.
Sljedeće godine, 1840., predsjednik Martin Van Buren ponovo se kandidirao za predsjednika Sjedinjenih Američkih Država, a protivnik mu je bio William Henry Harrison koji je bio ratni heroj s postojećim sloganima koji su se vezivali uz njegovo ime. Zbog toga su pristaše Martina Van Burena osmislili njegov nadimak „Old Kinderhook“ jer je podrijetlom bio iz grada Kinderhooka i ubrzo su počeli osnivati „O.K klubove.“ Takvo igranje s kraticama također je moglo značiti kako je Old Kinderhook „all correct (OK).“
Izraz se 1864. čak pojavio u „Slang Dictionary of Vulgar Words,“ a knjiga Thomasa Harrisa „I'm OK, You're OK“ iz 1967. još uvijek je jedna od najuspješnijih knjiga samopomoći ikad napisanih.