Noćna mora uživo! Ženu čak dva puta ugrizla možda i najotrovnija životinja na svijetu, evo što joj se dogodilo

Ženu je u četvrtak ugrizla jedna od najotrovnijih životinja na svijetu hobotnica s plavim prstenima. Dogodilo se to na popularnoj plaži u Australiji, a ženi je zbog ugriza bilo potrebno bolničko liječenje.
Žena je uživala na plaži Chinamans u Sydneyu kada ju je ugrizla mala hobotnica s plavim prstenima. Žena je plivala u moru kada je podigla školjku, a onda je iz nje ispala hobotnica i dvaput ju ugrizla za trbuh. Hitna pomoć je zatim hitno stigla na mjesto događaja oko 14:45, a žena je izjavila da osjeća bolove u trbuhu u području oko ugriza.
Bolničari su stavili hladan oblog i pritisnuli to područje, prije nego što je žena odvezena u bolnicu Royal North Shore u stabilnom stanju gdje je bila pod nadzorom i pružena joj je daljnja terapija.
Inspektor hitne pomoći Novog Južnog Walesa Christian Holmes objasnio je situaciju: "Ugriz hobotnice s plavim prstenima za nas je rijedak, ali one su iznimno otrovne".
Iznimno su opasne
Hobotnica s plavim prstenima dobila je ime po svijetlim iridescentnim oznakama koje može jasno pokazati ako se osjeća ugroženo. Jedne su od najotrovnijih životinja na svijetu i samo jedna hobitnica može proizvesti dovoljno otrova da ubije čak 20 ljudi. Hobotnica proizvodi brzodjelujući toksin koji uzrokuje paralizu kod žrtava ugriza i može biti smrtonosan. Zove se tetrodotoksin i proizvode ga brojna stvorenja, uključujući ribu napuhaču i dikobraza.
Najmanje dvije osobe umrle su od ugriza hobotnice s plavim prstenima u Australiji i Singapuru, izvijestio je Australski institut za znanost o moru. Većina žrtava ugriza ne umire ako im se da kisik, ali toksin uzrokuje paralizaciju mišića – uključujući one unutar dišnog sustava – što znači da smrt može nastupiti zbog nedostatka kisika. Oni koji su ugriženi obično se potpuno oporave, pod uvjetom da im se ručno da dovoljno kisika. Hobotnice nisu poznate po tome što su agresivne i većinom su sramežljive, ali su vrlo česte na australskoj obali.
Često ih se može zamijeniti s drugim vrstama hobotnica, s obzirom na to da su plavi prstenovi koji ih čine tako prepoznatljivima i po kojima su dobile ime, vidljivi samo kada se stvorenje osjeća ugroženo. Uglavnom, ako vidite plave kolutove, vrijeme je da ostavite hobotnicu na miru. Hobotnica s plavim prstenima može se naći u Tihom i Indijskom oceanu, a živi u plimnim bazenima i koraljnim grebenima. Oni su jedna od najotrovnijih stvorenja u moru, ali većinu vremena provode skrivajući se u područjima kao što su pukotine i u ovom slučaju, školjke.