Navodni bunker na Antarktici inspirirao ljude za novu teoriju zavjere: Uvjereni da su tamo bili nacisti

Danas je na društvenim mrežama tema sumnjivi događaji vezani za Adolfa Hitlera i takozvani 'tajni bunker' na Antarktici. Internet detektivi su ponovno u akciji, pokušavaju povezati različite činjenice i stvoriti priče o zavjerama, što je praksa koja nije nova.
Jedan pažljivi korisnik Google karata primijetio je neobičnost na velikoj ledenoj plohi i uvjeren je da je otkrio ulaz u tajno sklonište. Podijelio je sliku "ulaza" s natpisom "Vrata u led", što je izazvalo živu raspravu na Facebooku. Brzo su se počeli pojavljivati komentari koji su sugerirali da bi to mogla biti nacistička baza i da je možda Hitler sklonio ondje.
Bizarne teorije
Komentirajući objavu, jedna je osoba rekla: "Tamo negdje je nacistička baza." Drugi se složio, rekavši: "Mislio sam da su svi u Argentini? Antarktika bi bila mnogo prikladnije skrovište." "Čuo sam da ondje ima mnogo baza, od posjetitelja izvan grada do civilizacija duboko u plaštu", rekao je treći. “Čak i Četvrti Reich ima veliki establišment koji je još ondje očito. "Zgodno je kada nemate civile ili medije o kojima morate brinuti - na cijelom kontinentu mogu izvoditi sve svoje ilegalne eksperimente daleko od znatiželjnih očiju", samo su neki od komentara.
Tip nije spavao rekordnih 264 sati: Pretrpio je strašne posljedice nakon ovog pothvata
Iako su u kasnim 1930-ima nacisti poslali ekspedicije na Antarktiku, nije to bilo kako bi stvorili tajni bunker, već su tražili vlastite izvore kitovog ulja kako bi smanjili ovisnost o Norveškoj. Unatoč nekim smiješnim komentarima, postoji ozbiljna strana koja ne vjeruje u teorije zavjere o Hitleru i tajnim bazama na Antarktici nakon Drugog svjetskog rata.
U konačnici, odluka o vjerovanju u ovakve teorije ostavlja se pojedincima, ali je činjenica da su prilično navučene.