Mirela otkrila koliko zapravo zarađuju manikirke i potpuno šokirala ljude: 'Zašto sam išla na fakultet?'

Jedna tiktokerica iz Bosne i Hercegovine, Mirela, izazvala je burnu raspravu na društvenim mrežama nakon što je podijelila oglas za posao iz jednog kozmetičkog salona u Sarajevu. Naime, oglas nudi plaću od oko 1.500 eura za poziciju manikira i pedikira, što je izazvalo lavinu komentara i pitanja o stanju na tržištu rada u kozmetičkom sektoru.
Mirela je u svom videu na TikToku izrazila zapanjenost visinom plaće, koja je u mnogim slučajevima viša od plaće mnogih visokoobrazovanih profesionalaca. "Previše pitanja u glavi imam - broj 1 - zašto sam se školovala? Zašto radim to što radim? Ne znam koliko doktora ima ovu plaću," rekla je ona, dodajući da ju je iznenadilo kako su nokti postali takav luksuz, te kako se cijene tretmana čine nevjerojatno visokima. Također je napomenula da je organizacija života oko termina za nokte postala sve složenija, s obzirom na to da se termini moraju rezervirati i mjesec dana unaprijed.
@itsrelami Evo ne znam
♬ original sound - MirelaHal
Burne reakcije
Njezin video izazvao je različite reakcije u komentarima. Dok su neki naglašavali kako je tržište kozmetičkih usluga vođeno ponudom i potražnjom, te kako luksuzni saloni mogu opravdati svoje visoke cijene, drugi su izrazili negodovanje zbog visine plaća u sektoru.
Jedan od komentara je glasio: "Ne bih donosila zaključke na osnovu jednog salona. Iako neki saloni mogu biti luksuzni i skupi, postoje i mnogi drugi koji nude pristupačne usluge i gde je lako pronaći slobodan termin." S druge strane, pojedinci su podržali mišljenje da "nokti jesu luksuz" i da ih "treba više i platiti", dok su neki izrazili frustraciju, tvrdeći da ih visina plaće kozmetičarke vrijeđa. Komentari poput "Je*o me dan kad sam dala pare za fakultet" i "Imam diplomu i ići ću za šminkerku, više ću zaraditi" odražavaju nezadovoljstvo zbog razlike u primanjima između različitih profesija.
Srpkinja otkrila pravu istinu o sezonskom poslu u Hrvatskoj: 'Jedno vam neće tolerirati, a zna biti i kaos'
Ova rasprava ukazuje na širu temu o promjenama na tržištu rada i percepciji luksuza u modernom društvu. Dok su nekada usluge poput manikira i pedikira bile smatrane pristupačnim i svakodnevnim, danas su one, barem u nekim krugovima, postale simbol luksuza i prestiža. Rasprava o plaćama u ovom sektoru također otvara pitanja o vrijednosti obrazovanja i radne etike u društvu koje se brzo mijenja.