Električar otkrio trik kako uštedjeti gomilu novca na računu za struju: Jedan faktor je bitan

Pitanje da li je bolje držati bojler stalno uključenim ili ga paliti po potrebi često izaziva različita mišljenja, ali stručnjaci servisiranja kućnih aparata nude svoje stavove o ovoj temi. Oni naglašavaju da je ključna odluka o načinu korištenja bojlera zapravo podložna nekoliko faktora.
Prvi faktor koji treba uzeti u obzir je broj ljudi u domaćinstvu. Prema serviserima, samci ili parovi mogu efikasno štedjeti energiju i novac, čak imati i duplo manje račune, koristeći bojler po potrebi. S druge strane, veće obitelji će vjerojatno imati koristi od stalno uključenog bojlera, s obzirom na stalnu potrebu za toplom vodom.
Još jedan bitan faktor je namjena bojlera. Ako je bojler isključivo za tuširanje, povremeno ga paliti može biti razumno. Međutim, ako se koristi i za kuhinju, veći protočni bojleri će vjerojatno zahtijevati stalno uključivanje.

Paziti i na kamenac
Serviseri ističu važnost podešavanja termostata na odgovarajuću temperaturu kako bi se spriječilo stvaranje kamenca u bojleru. Postavljanje termostata na 55-60 stupnjeva može smanjiti nastanak kamenca, dok više temperature mogu potaknuti taloženje kamenca, posebno u područjima s tvrdom vodom.
Na kraju, treba imati na umu da će odluka o korištenju bojlera ovisiti o specifičnim potrebama i uvjetima svakog domaćinstva. Važno je uzeti u obzir uštedu energije i produženje vijeka trajanja bojlera prilikom donošenja ove odluke.