Većina ljudi radi ovu pogrešku prilikom pranja suđa u perilici: Ovo morate izbjegavati

Ipak, iako je izuzetno korisna, postoje određeni predmeti koje je bolje izbjegavati staviti u nju kako biste izbjegli oštećenja posuđa i dugoročne posljedice po sam uređaj. Nepravilno korištenje perilice može smanjiti njezinu učinkovitost i trajnost, a određeni predmeti zahtijevaju posebnu pažnju.
Drveni predmeti Predmeti poput drvenih kuhinjskih alata, dasaka za rezanje i kuhača nisu prikladni za perilicu. Dugotrajno izlaganje visokim temperaturama i vodi može uzrokovati pucanje i deformaciju drva. Za njih je najbolje ručno pranje, nakon čega ih odmah osušite.
Noževi Ako želite da vaši noževi ostanu oštri, najbolje ih je prati ručno. Pranje u perilici može brže otupiti oštrice, a noževi se mogu oštetiti udarcima s drugim predmetima. Isto vrijedi za oštrice drugih kuhinjskih alata poput blendera.

Nikako to nemojte prati u perilici
Tave s neljepljivim premazom Iako mnogi proizvođači navode da su njihove tave perilici otporne, kontinuirano pranje u stroju može oštetiti neljepljivi sloj. Kako biste produžili vijek trajanja svoje tave, bolje ju je prati ručno, koristeći mekanu spužvu.
Termos boce i termo čaše Pranje u perilici može oštetiti unutarnje brtve na termos bocama i termo čašama, što može smanjiti njihovu sposobnost održavanja temperature pića i uzrokovati curenje.
Osjetljivo posuđe Stakleno, bakreno, srebrno i aluminijsko posuđe može promijeniti boju, potamniti ili ispucati pod utjecajem visokih temperatura i jakih deterdženata. Takvo posuđe najbolje je prati ručno i odmah osušiti.
Otkriveno je skriveno svojstvo špinata: Posebno je dobar za žene, evo i zašto
Ako želite da vaša perilica posuđa i kuhinjski pribor potraju što duže, pridržavajte se ovih savjeta. Time ćete očuvati i uređaje i posuđe, a vaša kuhinja će vam biti zahvalna.