Žena godišnje potroši manje od 100 eura na hranu: Mnogi se pitaju kako je to moguće, a odgovor je potpuno bizaran

Sofi Anderson, 29-godišnja menadžerica restorana iz Danske, priča o praksi koju je započela prije tri godine. Ona bi često pretraživala kontejnere supermarketa kako bi pronašla oštećenu robu, koju bi inače bacili. Sofi godišnje troši oko 80 eura na hranu i većinu svojih namirnica dobiva upravo na ovaj način.
Svoje "ulove" Sofi rado dijeli na društvenim mrežama. Za nju, ovo je poput misije spašavanja, jer je svjesna da se mnogo dobre hrane baca, dok neki ljudi nemaju dovoljno za jelo. Sofi je počela s ovom praksom kada je 2019. godine odselila u Sydney i vidjela fotografije "blaga" koje je njena sestra pronašla u kontejnerima. Nije to radila zbog nedostatka novca, već je shvatila koliko može uštedjeti na ovaj način.
Uspijeva joj...
Supermarketi bi često bacali cijele kutije hrane samo zbog jedne oštećene konzerve, iako se većina tih namirnica nalazila samo jedan dan nakon isteka roka trajanja. Sofi je suočavala skeptične prijatelje sve dok im nije poslala slike svojih "ulova", nakon čega su shvatili da je ta hrana ista kao ona koja se nalazi u supermarketima. Danas Sofi gotovo ništa ne troši na hranu.
Nedavno je čak kupila malo soli i izgubila se u supermarketu jer nije bila tamo veoma dugo. Sofi koristi svu hranu koju pronađe u kontejnerima i kuha raznovrsna jela. Ti recepti se ne mogu naći u knjigama, otkriva ova Dankinja.