Ovo su najbogatiji ljudi iz bivše Jugoslavije: Na listi se našlo nekoliko Hrvata

Tako je i ove godine sarajevsko "Oslobođenje", u suradnji s više renomiranih medijskih i financijskih institucija iz regije, sastavilo listu najbogatijih biznismena na području bivše Jugoslavije. Ovo istraživanje, koje uključuje podatke iz financijskih izvješća i procjene stručnjaka, otkriva zanimljive pomake na vrhu ljestvice.
Na ovogodišnjoj ljestvici najbogatijih biznismena bivše Jugoslavije, koju je objavilo sarajevsko "Oslobođenje" uz podršku medijskih partnera poput beogradskog "Nedeljnika", slovenskih "Financa", hrvatskog "Lidera" te makedonskog tjednika "Kapital", dominiraju poznata imena. Analiza se temelji na financijskim izvješćima i procjenama stručnjaka iz prestižnih konzultantskih kuća, kao i investicijskog društva "Hefestos Kapital" iz Beograda.
Na prvom mjestu i dalje su osnivači Infobipa – Silvio i Roberto Kutić te Izabel Jelenić – čija je imovina procijenjena na impresivnih 3,1 milijardu eura. Infobip, jedan od dva hrvatska tehnološka "jednoroga", osigurava ovom trojcu neprikosnovenu poziciju na vrhu ljestvice.

Hrvati dominiraju
Drugo mjesto zauzima srpski poduzetnik Miroslav Mišković, vlasnik Delta Holdinga, čije je bogatstvo procijenjeno na 2,85 milijardi eura. Na treću poziciju smjestio se prošlogodišnji viceprvak, Dubravko Grgić, vlasnik "Agram grupe", s imovinom od gotovo 2,8 milijardi eura.
Mate Rimac, poznat kao jedan od vodećih inovatora u automobilskoj industriji, našao se na petom mjestu s procijenjenom imovinom od 2,3 milijarde eura, što predstavlja pad u poretku.
Skrivena opasnost božićnog drvca: Može se pojaviti opasan sindrom, a ima čak 5 simptoma
Među ostalim hrvatskim poduzetnicima koji su osigurali svoje mjesto u 'top 10' nalaze se i Davor Lukšić Lederer iz Plave lagune s imovinom od 1,64 milijarde eura, Pavel Vujnovac iz "Fortenove" i "Enna grupe" s 1,62 milijarde eura te posljednjeplasirani u 'top 10', vlasnici "Atlantika" i "Grupe", čija je imovina procijenjena na 1,57 milijardi eura.