Po mušteriji zarade i do 6000 eura, a ulaganja su minimalna: 'Ima posla za dva života'
Nemanja Andrić, menadžer tvrtke "Moja selidba" iz Beograda, ističe kako cijena selidbe ovisi o mnogim faktorima, prenosi Mondo. "Cijena se određuje prema obimu posla, vrsti predmeta koji se sele, etažama za utovar i istovar te dodatnim uslugama poput demontaže i montaže namještaja ili pakiranja u vlastite kutije," pojašnjava Andrić.
Također, kilometraža i broj vožnji kamionom igraju značajnu ulogu. Na primjer, izvan Beograda naplaćuju 1,20 eura po kilometru za kombi vozilo, dok je za kamion cijena 1,30 eura po kilometru. Ukupni troškovi selidbe mogu varirati od 600 do čak 6.000 eura, ovisno o složenosti posla i broju potrebnih vožnji.
Dodatni čimbenici koji utječu na cijenu uključuju prisutnost lifta u zgradama i težinu predmeta. "Ako se seli trosjed ili klavir, trošak je drugačiji," dodaje Andrić, naglašavajući kako se sve unaprijed dogovara s klijentima. Istaknuo je i kako posla ima 'za dva života' te kako je potražnja ogromna.
Minimalna ulaganja
Sličnog je mišljenja i Marko Janković, vlasnik tvrtke za selidbe "Ajkula". On potvrđuje da je ovaj posao izuzetno isplativ te dodaje kako najviše utječu pristup zgradi, katnost, te specifični predmeti poput klavira, peći ili sličnih teških tereta, čije premještanje dodatno košta između 150 i 300 eura po komadu.
"Preseljenje stana od 60 kvadratnih metara obično košta između 350 i 500 eura, ovisno o tome koliko je predmeta, treba li ih rastaviti, koliko se ambalaže koristi i je li potrebno zaštititi podove," objašnjava Janković.
Ekspert za zdravlje otkriva zašto nikada ne biste smjeli jesti popularne žitarice za doručak
Sve ove pojedinosti jasno pokazuju koliko je posla potrebno kako bi se uspješno odradila selidba. Unatoč izazovima, industrija selidbi pruža dovoljno prilika za rast i zaradu, što je čini atraktivnom za poduzetnike. Posao selidba tražen je i u Hrvatskoj, a cijene se kreću slično kao i kod Andrića.