Proveo je gotovo četiri minute u najglasnijoj sobi na svijetu: Pogledajte kako je to utjecalo na njega
Ova tzv. reverberacijska komora dizajnirana je tako da svaka površina u prostoriji odbija zvučnu energiju, zbog čega buka ne jenjava bez obzira na to gdje se nalazite u sobi.
Za razliku od "najtiše sobe na svijetu", koja se također nalazi u ovom laboratoriju i gdje možete čuti vlastite otkucaje srca, reverberacijska komora tjera posjetitelje na granice izdržljivosti upravo zbog stalnog odjeka i intenziteta zvukova.
Reverberacijska komora nije samo znanstveni eksperiment; ona je i izazov za one koji žele testirati granice svoje izdržljivosti. Jedan od njih bio je YouTuber Ryan Trahan, koji se odvažio isprobati koliko dugo može izdržati u ovom intenzivnom okruženju.
Dugo je izdržao
Trahan je prije samog eksperimenta razgovarao s vlasnikom laboratorija Steveom Orfieldom, koji mu je objasnio kako soba funkcionira. "Ovo je prostor u kojem se gotovo 100% zvuka reflektira. Zvuk je jednako glasan i neugodan bez obzira gdje se nalazili," rekao je Orfield, dodajući da je glasnoća zvuka proporcionalna osjećaju nelagode.
Kako bi testirali granice, odlučili su puštati klasičnu glazbu putem zvučnika. Već nakon jedne minute zvuk je postao neizdrživ, a nakon samo dvije minute Trahan je bio prisiljen prekriti uši zbog intenziteta senzornog preopterećenja. Iako se pokušao odvratiti plesom i kretanjem po prostoriji, izdržao je ukupno tri minute i 37 sekundi prije nego što je odustao.
Ovih pet namirnica nikad ne biste smjeli uzimati na tašte, a jedna je mnogima omiljena
Nakon izlaska iz komore, Trahan je izjavio da mu je bilo nemoguće ostati smiren zbog preplavljujuće buke koja je odjekivala sa svih strana. Ovo iskustvo još jednom potvrđuje moć zvuka i njegovu sposobnost da utiče na čovjekovo tijelo i psihu.
Za više detalja o ovom fascinantnom laboratoriju i njegovim projektima, posjetite službenu stranicu Orfield Laboratoriesa.